Giełdy w Wiedniu i Singapurze obejmują Bitcoin i Ethereum

Giełda wiedeńska i giełda singapurska rozgrzewają się do kryptowaluty.

Giełda wiedeńska, czyli Wiener Börse, stała się dopiero trzecim „oficjalnym rynkiem regulowanym” na świecie, który notuje produkt Bitcoin ( BTC ).

Giełda notowała na giełdzie 21 Shares AG Bitcoin and Ethereum ( ETH ) produkty giełdowe (ETP), „ABTC” i „AETH”, 1 września

Thomas Rainer, szef rozwoju firmy Wiener Börse, podkreślił, że notowanie umożliwia „doświadczonym, lokalnym inwestorom” dostęp do korzyści, jakie giełda może zaoferować handlowcom kryptowalut, w tym „monitorowany, regulowany i przejrzysty handel z informacjami w czasie rzeczywistym i bezpieczny rozliczenie za pośrednictwem swoich stałych brokerów ”.

Dyrektor naczelny 21Shares, Hany Rashwan, podkreślił, że notowania Wiener Börse oznaczają, że Bitcoin ETP są teraz dostępne dla wszystkich trzech krajów „DACH” – Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

„Z przyjemnością informujemy, że Bitcoin Code jest teraz dostępny wszędzie zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych w całym regionie DACH.”
Dodał: „Poza regionem DACH żadna inna jurysdykcja na świecie nie zapewnia tak wszechstronnego i szerokiego dostępu do Bitcoin”

W lipcu Ethereum i Bitcoin ETP firmy 21Shares zostały również dopuszczone do notowań na rynku referencyjnym XETRA Deutsche Boerse, na którym odbywa się ponad 90% transakcji na niemieckich akcjach i około 30% europejskich transakcji ETF.

W ciągu niecałych dwóch lat działalności 21Shares pozyskało aktywa o wartości ponad 100 milionów dolarów, którymi zarządza

Kolejnym impulsem do instytucjonalnego przyjęcia kryptowaluty, Singapore Exchange (SGX) ogłosiła, że we współpracy z brytyjską firmą zajmującą się kryptograficznymi danymi CryptoCompare, poda indeksy cen dla Bitcoin i Ethereum.

Chociaż indeksy nie pozwalają użytkownikom SGX na handel kryptowalutami, kanały cenowe mogą być wykorzystywane przez inne firmy singapurskie, które chcą wprowadzić produkty BTC lub ETH w celu śledzenia wahań cen aktywów kryptograficznych w czasie rzeczywistym z zaufanego źródła.

„W miarę jak świat szybko zmierza w kierunku cyfryzacji w tworzeniu i gromadzeniu bogactwa, aktywa cyfrowe są coraz częściej wykorzystywane przez inwestorów” – powiedział Simon Karaban, szef działu usług indeksowych w SGX.