Zwyżkowy? Grayscale kupił Bitcoin o wartości 500 milionów dolarów w ciągu jednego dnia

Według Qiao Wanga, inwestora w DeFi Alliance, Grayscale kupił w ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin o wartości pół miliarda dolarów.

Ogromny wzrost napływu bitcoinów do skali szarości zaledwie tydzień po tym, jak ponownie otworzyli swoje produkty dla nowych inwestorów, wskazuje na wysoki popyt instytucjonalny na BTC.

Instytucje, a nie handel detaliczny, napędzają tempo Bitcoin

Istnieją słabe oznaki, które sugerują, że istnieje jeszcze popyt detaliczny na Bitcoin i inne główne kryptowaluty.

Kimchi Premium w Korei Południowej nie powrócił do poziomów obserwowanych na początku 2018 r., A wolumen obrotu na japońskim rynku wymiany kryptowalut pozostaje w stagnacji.

Chociaż Binance i Coinbase odnotowały duży wzrost wolumenu w grudniu i styczniu, Wang zauważył, że ranking Coinbase w App Store spadł w zeszłym tygodniu. On napisał :

„Grayscale kupiło dziś #BTC warte pół miliarda dolarów. W międzyczasie Coinbase spadł z 20 do 80 w AppStore w ciągu ostatniego tygodnia. Uczyń z tego, co chcesz ”.

Wiele innych wskaźników sugeruje podobną narrację. W 2017 roku i na początku 2018 roku nastąpił znaczący wzrost popularności słowa kluczowego Bitcoin w Google Trends.

W ostatnich miesiącach liczba wyszukiwań Bitcoina i innych głównych kryptowalut była stosunkowo niska w porównaniu ze szczytem w 2017 roku.

Główny lub detaliczny popyt na kryptowaluty spadł jeszcze bardziej w ostatnim tygodniu po tym, jak BTC zaczęło stagnować.

Altcoiny, podobnie jak tokeny Ethereum i DeFi, wzrosły, ale nie było oznak wyraźnego napływu kapitału zewnętrznego na rynek kryptowalut.

W związku z tym wzrost prawdopodobnie został wywołany albo przez kapitał boczny na rynku kryptowalut, albo zyski z BTC wpływające na altcoiny od inwestorów poszukujących alternatyw wysokiego ryzyka.

Kiedy wznowi się trend byka?

Analitycy i handlowcy na łańcuchu uważają, że następny byk Bitcoin rozpocznie się, gdy wypływy Coinbase zaczną rosnąć.

Wypływy z Coinbase zazwyczaj wskazują na wysoki poziom popytu ze strony zamożnych inwestorów na rynku amerykańskim.

Wypływy są uważane za pozytywny wskaźnik popytu, ponieważ inwestorzy o wysokiej wartości netto lub wieloryby wolą bezpiecznie przechowywać swoje aktywa w portfelach innych niż powiernicze lub samodzielnie hostowane.

W związku z tym, gdy odpływy z giełd rosną, pokazuje to, że inwestorzy trzymają BTC z myślą o długoterminowej strategii. Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, wyjaśnił:

„Czekam na duży odpływ Coinbase (10 000 + $ BTC). Jeśli tak się stanie, lepiej kup więcej Bitcoinów. Myślę, że to niedługo ”.

Ale dopóki nie wzrosną odpływy, istnieje niepewność, że cena Bitcoina wzrośnie w taki sam sposób, jak pod koniec grudnia i na początku stycznia. Wolumen BTC jest znacznie niższy w porównaniu do ostatnich kilku tygodni, co również jest niepokojącym znakiem.